Orchestr ZUŠ Uničov

Ohlédnutí za úspěšným rokem 2012

Kvapným krokem se nám blíží Vánoce a s nimi i konec kalendářního roku 2012, který byl pro náš orchestr z mnoha úhlů pohledů velmi úspěšným. Co takhle si jej trošku zrekapitulovat?

Letošní kalendářní rok jsme začali ve velmi vysokém tempu, neboť jsme se pilně připravovali na mezinárodní soutěžní festival do chorvatského Splitu, který se konal ve dnech 26. ? 29. dubna 2012. Hodiny náročného zkoušení se vyplatily a my si odvezli z Chorvatska zlatou plaketu za první místo, kterou doplnila cena od sponzora Yamaha EURO-UNIT v podobě blyštivé trumpety.

Uprostřed června jsme reprezentovali město Uničov v polských městech Imielin a Ledziny. V prvním z těchto měst nás čekal krátký průvod a po něm následoval v příjemném letním počasí hodinový promenádní koncert, po kterém jsme uklidili nástroje a přemístili se do asi 5 km vzdálených Ledzin, kde nás čekal o něco kratší promenádní koncert.

Školní rok jsme zakončili, ikdyž poněkud později, účinkováním na prestižní soutěži v hlavním městě Slovenska ? v Bratislavě. V parném letním počasí jsme ve druhém prázdninovém víkendu chtěli co nejlépe zakončit úspěšný školní rok, což se nám zajisté povedlo. V překrásném sále Slovenského rozhlasu jsme podali maximálně koncentrovaný výkon, který byl druhého dne na večerním vyhlášení mezinárodně složenou odbornou porotou ohodnocen zlatou plaketou.

Po prázdninách jsme s ničím nezaháleli a hned 15. září nás čekalo první koncertní vystoupení nového školního roku. V sychravém počasí jsme odehráli hodinový promenádní koncert v nedaleké Libině a publikum, které bylo z části tvořeno našimi rodiči, příbuznými či fanoušky, nás ohodnotilo velkým potleskem, ikdyž ruce mělo zajisté promrzlé.

V říjnu nás čekal jednodenní zájezd do slovenských Piešťan a Drahovců. V Piešťanech jsme měli tu čest zahrát si ve velmi luxusním hotelu v prostředí zdejších velice známých lázní. Zdejší hosté si mohli vychutnat bezmála dvouhodinový koncert, který byl rozdělen na dvě poloviny oddělené patnáctiminutovou přestávkou. Poté jsme se přesunuli do pár kilometrů vzdálené vesničky Drahovce, kde jsme koncertovali na zdejších hodech. Byli jsme velice ohromeni, když lidé začali sborově zpívat skladby jako Škoda lásky či Kolíne, Kolíne. Opravdu jsme to ještě nikdy dříve nezažili a bylo to pro nás něco nového a setkalo se to s ohromným ohlasem a obdivem.

Posledním letošním vystoupením našeho tělesa byl koncert na domácí scéně. Byli jsme velice mile překvapeni, kolik lidí se na nás přišlo podívat. Moc nás to všechny potěšilo. Doufáme, že se Vám koncert líbil a že přijdete i na naše další vystoupení v Uničově, nebo kdekoli jinde. Jsme moc rádi, že máme takové výborné publikum a věříme, že jednou budeme hrát pro ?vyprodaný sál?.

Děkujeme našim rodičům, prarodičům, blízkým, fanouškům a v neposlední řadě i sponzorům za podporu v letošním roce. Věříme, že jsme Vás nezklamali a budete nás podporovat i v roce následujícím. Za dirigenta a celý orchestr ještě jednou děkuji a přejeme Vám Radostné a pokojně prožité svátky Vánoční, spoustu dárků, veselého Silvestra a úspěšný rok 2013 plný těch nejlepších zážitků a zpráv.

Lukáš Janáček, pozounista

««« Předchozí text: Orchestr zahraje v Libině Následující text: Dechový orchestr ZUŠ Uničov přivezl z Belgie PRVNÍ místo »»»

Péťa | 9. 12. 2012 Ne 23.05 | Koncerty a akce | tisk | 408x

Web jede na redakčním systému rs2. Pachatelem je Vlk (Webmaster's e-mail) | Testováno pro Opera a Mozilla Firefox