Orchestr ZUŠ Uničov

Dechový orchestr ZUŠ Uničov ve Štrasburku

U vlajek ve Strasburku

Dechový orchestr základní umělecké školy se koncem dubna vypravil do francouzského Štrasburku. Naši návštěvu Evropského parlamentu i dvě koncertní vystoupení během cesty zprostředkoval europoslanec Jan Březina.

První den jsme celý strávili v autobuse. Cesta příjemně ubíhala, průvodce nás informoval o zajímavých místech a díky slunečnému počasí jsme si dosytosti mohli vychutnat malebnou přírodu i krásy krajiny, kterou jsme projížděli. Večer naše cesta končila ubytováním v německém lázeňském městě Baden Badenu.

Následující den nás doprovázel asistent europoslance Březiny, Jan Bambas. Přemístili jsme se do francouzského Štrasburku a dopoledne před známou katedrálou uskutečnil dechový orchestr svůj promenádní koncert. V uzavřeném prostoru náměstí zněly naše skladby fantasticky ? tóny se překrásně nesly a byl to mimořádný zážitek nejen pro hráče, ale dle ohlasu i pro přítomné posluchače.

Odpoledne jsme strávili v Evropském parlamentu. Po obědě jsme se setkali s europoslancem Janem Březinou. Vyslechli jsme si jeho zajímavý výklad o fungování parlamentu, dozvěděli jsme se o náplni práce poslanců. Čas byl vyhrazen i pro besedu a závěrečné společné foto. Prohlídce Štrasburku jsme se věnovali až třetí den. Bylo se na co dívat. Štrasburk je krásné město, významné nejen svou přítomností, ale také bohatou historií. Ne náhodou je zapsáno historické centrum Štrasburku na Seznamu světového dědictví UNESCO. V minulosti město patřilo střídavě k Německu i Francii, což ovlivnilo i jeho vzhled. Nejznámější je jeho katedrála Notre-Dame de Strasbourg. Někteří členové orchestru vystoupili i po jejích 330 schodech a za odměnu se jim naskytl úchvatný výhled na město z ptačí perspektivy.

Odpoledne jsme se přemístili na protější břeh Rýna, do německého Kehlu. V překrásném přírodním parku měl orchestr svůj druhý promenádní koncert. Po vystoupení jsme unaveni, ale naplněni spoustou nezapomenutelných dojmů odjížděli domů.

Touto cestou bych chtěla ještě jednou poděkovat především panu Janu Březinovi za pozvání do Evropského parlamentu a organizační zajištění našich koncertů i cesty do Štrasburku. Tento zájezd našim žákům přinesl krásné zážitky, zajímavá setkání i nové poznatky. Navíc měli možnost ukázat i svoje interpretační umění. Proto děkuji též orchestru a jeho dirigentu Jaroslavu Volochovi za úspěšná koncertní vystoupení a reprezentaci školy.

Jiřina Volochová

Fotky z této akce najdete tady.

««« Předchozí text: Jak jsme na tom s pochodovou show? Následující text: Uničovské hudební jaro aneb Škoda lásky pětkrát jinak »»»

Vlk | 29. 4. 2009 St 09.52 | Koncerty a akce | tisk | 627x

Web jede na redakčním systému rs2. Pachatelem je Vlk (Webmaster's e-mail) | Testováno pro Opera a Mozilla Firefox