Orchestr ZUŠ Uničov

Dechový orchestr Uničovským talentem

Dechový orchestr ZUŠ Uničov byl ve čtvrtek 20. listopadu oceněn titulem Uničovský talent 2008. Velmi si vážíme toho, že je naše práce odměněna. Jménem celého našeho orchestru bych chtěla za toto ocenění městu Uničov poděkovat.

Spousta lidí nemá představu o tom, co takový hráč orchestru musí všechno absolvovat, kolik si toho vytrpí a kolik ho to stojí času. Orchestr, to není jenom hraní na koncertech a akcích, ale především usilovná práce. Každý pátek tříhodinová zkouška, které předchází ještě hodinová hra jednotlivých sekcí. Navíc se musí hráči samozřejmě připravovat také doma.

Zkoušky jsou veliký psychický nápor, který málokdo vydrží. Já jsem ze své první odcházela s brekem, protože na mě pan dirigent zařval. Přesně tohle mě ale donutilo pracovat na sobě. Nechtěla jsem to ostatním kazit a taky jsem nechtěla, aby na mě zase někdo křičel. Pan dirigent to nemyslí špatně, když zvyšuje hlas. Sám říká, že by byl hrozně rád, kdyby to nemusel dělat. Ale jsme si vědomi, že právě jeho tvrdému a nekompromisnímu přístupu vděčíme za úroveň, na kterou se orchestr dostal.

Většina lidí si myslí, že dirigent je jenom taková postavička, která si stoupne před orchestr, mávne několikrát rukou a ?slízne všechnu smetanu? bez zásluhy. Všichni hráči orchestru ale ví, kolik toho musí udělat. Tímto bych chtěla našemu dirigentovi, panu Jaroslavu Volochovi, a jeho manželce poděkovat. Vážíme si toho, co pro nás děláte.

Doufám, že bude náš dechový orchestr i nadále úspěšně reprezentovat město Uničov nejen v České republice, ale i v zahraničí, kam se letos chystáme.

P.S. členům orchestru: Speciální oslazená zkouška se bude konat v pátek 9. ledna. Víme snad o čem je řeč ;-) .

««« Předchozí text: POZOR! Slavnostní otevření kruhového objezdu přesunuto Následující text: Vánoční koncert v Medlově »»»

Anka | 30. 11. 2008 Ne 12.40 | jiné | tisk | 216x

Web jede na redakčním systému rs2. Pachatelem je Vlk (Webmaster's e-mail) | Testováno pro Opera a Mozilla Firefox