Orchestr ZUŠ Uničov

BLESK: Vlaky se řítily proti sobě

Foto z Blesku

Studenti Petr Dohnalík a Miroslav Štork (členové orchestru) a Hana Válková se díky pohotovosti výpravčího podruhé narodili

V Bohuňovicích na Olomoucku vjely v sedm hodin ráno na stejnou kolej dva vlaky a málem se srazily. Strojvedoucí osobního i nákladního vlaku ale stihli včas zareagovat. Vlaky se zastavily asi 500 metrů od sebe. Ve vlaku do Olomouce jeli zřejmě především studenti směřující do školy.

Podle slov Zdeňka Neusara z Drážní inspekce vjel osobní vlak z Bohuňovic do Olomouce na kolej ve chvíli, kdy měl na návěstidle stůj. ?Manipulační vlak vyjížděl ze stanice na zelenou,? řekl Neusar. V osobním vlaku jeli hlavně studenti do školy.

I podle mluvčího Českých drah Ondřeje Kubaly vjel strojvedoucí osobního vlaku na trať na červenou. "Nikomu se nic nestalo, ke srážce nedošlo, nikdo nebyl zraněn,? řekl Kubala. Vlaky zastavily 500 metrů od sebe, strojvedoucí nákladního vlaku poté přijel k osobnímu, aby zjistil, co se děje.

Výpravčí použil ?generální stop?

Kubala upozornil, že výpravčí ve stanici si všiml toho, že osobní vlak jede na kolej, kde už jeden vlak je. "Výpravčí použil tzv. generální stop, tedy rádiové spojení, kterým může zastavit všechny vlaky v dosahu. Zda strojvedoucí reagoval na tuto výzvu, nebo si všiml sám, že před ním stojí vlak, teď zjišťujeme,? řekl Novinkám Kubala.

?Vyjížděli jsme ze stanice. Díval jsem se z okna a najednou vidím, že jedeme po koleji, kde se proti nám řítí jiný vlak. Nikdy by mě nenapadlo, že by se tady na takové malé trati mohlo něco takového stát,? řekl Blesku Petr Dohnalík (16), který jel z Uničova na elektrotechnickou školu v Olomouci.

Zdroje: Blesk, www.novinky.cz

««« Předchozí text: Ohlédnutí Dechového orchestru ZUŠ za úspěšným školním rokem Následující text: Orchestr zahraje při slavnostním otevření nového kruhového objezdu »»»

Vlk | 4. 10. 2008 So 12.04 | jiné | tisk | 465x

Web jede na redakčním systému rs2. Pachatelem je Vlk (Webmaster's e-mail) | Testováno pro Opera a Mozilla Firefox