Orchestr ZUŠ Uničov

Koncert v Brezové pod Bradlom na Slovensku

V sobotu 6. května 2017 nás po dvou letech čekal opět výjezd za hranice naší vlasti. Díky našemu mecenáši, váženému panu Františku Korelovi, jsme dostali pozvání do Brezové pod Bradlom na Celostátní vzpomínkovou slavnost při příležitosti 98. výročí tragické smrti generála Milana Rastislava Štefánika.

Po pietním aktu u Mohyly gen. M. R. Štefánika na Bradle, pokračoval program na náměstí v Brezové, kde jsme koncertovali my. Obsadili jsme ne příliš velké kryté pódium a vždy po cca 15 minutách hry jsme se střídali s Lidovou hudbou Paĺa Michaličky, která se přesouvala při každém vstupu na jiné místo mezi publikum. Bylo krásné slunečné počasí a prostor na náměstí se postupně zcela zaplnil, takže se nám hrálo dobře.

Při krátkém pobytu v Brezové jsme našli prostor i na prohlídku zajímavé exteriérové výstavy „Obnova Mohyly M. R. Štefánika“ a na ochutnávku výborné regionální kuchyně. Velmi nás potěšilo poděkování vedoucího Útvaru kultury a místních tradicí pana PhDr. Matúše Valihory, který chválou nešetřil.

Před zpáteční cestou jsme ještě vyjeli na Bradlo, prohlédli si a obešli Mohylu M. R. Štefánika a obdivovali jsme výhled na okolí. Ten byl sice poněkud zastíněný mraky a deštěm, ale nám to nevadilo. Po společné fotce na památku jsme mokří, ale spokojení odjížděli domů.

Jarka Tichá, klarinet

««« Předchozí text: JARNÍ KONCERT DECHOVÉHO ORCHESTRU ZUŠ UNIČOV V ŠUMVALDU Následující text: Poslední Koncert DO v Uničově »»»

Jarmila | 23. 5. 2017 Út 11.00 | Koncerty a akce | tisk | 308x

Web jede na redakčním systému rs2. Pachatelem je Vlk (Webmaster's e-mail) | Testováno pro Opera a Mozilla Firefox