Orchestr ZUŠ Uničov

JARNÍ KONCERT DECHOVÉHO ORCHESTRU ZUŠ UNIČOV V ŠUMVALDU

Neděle 2. dubna byla pro občany Šumvaldu ve znamení hudby. Uskutečnil se zde dlouho očekávaný koncert našeho orchestru, pod taktovkou Jaroslava Volocha, s průvodním slovem Jiřiny Volochové.

Dopoledne jsme věnovali zkoušce.I když podium bylo malé, nakonec jsme se všichni vešli a zvykali si na to, že se téměř neslyšíme. Po zkoušce naše žaludky uspokojil výborný oběd zajištěný obcí, financovaný naším sponzorem panem Františkem Korelem a paní Květuší Kožušníčkovou. Následně jsme se všichni „hodili do gala“ a vyčkávali.

Sál Kulturního domu se začal brzy zaplňovat, takže jsme mohli začít. Během programu zazněly skladby z oblasti symfonické a klasické dechové hudby, filmové a populární melodie. Byli představováni hráči orchestru ze Šumvaldu a Břevence i ti, kteří mají v těchto obcích své blízké. Představili se i hráči na klasické dechové a bicí nástroje – žáci naší školy a současně místní Základní školy.

Návštěvníkům se naše vystoupení bez pochyby líbilo a vytleskali si přídavek. Mohutný aplaus však nepřestával a tak jsme na úplný závěr zahráli lidovou píseň. Účast v obecenstvu byla obrovská, od těch nejmenších v kočárku až po ty nejstarší. Atmosféra celého dopoledne byla skvělá a myslím si, že nikdo nelitoval, že přišel, i když byl krásný jarní den.

Kristýna Hrozová bicí nástroje

««« Předchozí text: Jarní koncert byl ve znamení výročí Následující text: Koncert v Brezové pod Bradlom na Slovensku »»»

Jarmila | 24. 4. 2017 Po 12.51 | Koncerty a akce | tisk | 362x

Web jede na redakčním systému rs2. Pachatelem je Vlk (Webmaster's e-mail) | Testováno pro Opera a Mozilla Firefox