Orchestr ZUŠ Uničov

Jarní koncert byl ve znamení výročí

V sobotu 16. dubna 2016 se konal jarní koncert Dechového orchestru ZUŠ Uničov v Městském kulturním zařízení v Uničově. Koncert byl oslavou hned dvou velkých výročí a i přes to, že bylo venku nádherné slunečné počasí, dorazila do kina spousta lidí a sál byl téměř plný.

V letošním roce uplyne již 60 let od založení našeho orchestru, což je úctyhodné číslo a my jsme rádi, že pokračujeme v tak dlouholeté tradici. Velikou poctou pro nás byla účast pana Františka Mlynáře, pod jehož vedením orchestr hrál celých dlouhých 30 let. Jak jsme se dozvěděli z průvodního slova, během 60 let se před orchestrem vystřídalo 6 dirigentů, ale z toho dva pokrývají dobu 45 let. Jsme tedy rádi, že na koncertu byli přítomni oba dirigenti, kteří jej vedli po většinu jeho existence. Druhým významným výročím, které orchestr letos slaví, je 15 let pod vedením dirigenta pana Jaroslava Volocha a jeho manželky paní Jiřiny Volochové. Na koncertu byli postupně představeni všichni současní hráči včetně délky jejich působení v orchestru a k našemu překvapení už zde působí pouze jedna hráčka, která hrála i v pod vedením bývalého dirigenta. Všichni ostatní jsme tedy „odchovanci“ manželů Volochových a právě jim vděčíme za současnou vysokou úroveň orchestru a spoustu úspěchů na místních i mezinárodních festivalech a soutěžích.

Program koncertu byl velmi pestrý a doufáme, že se líbil všem přítomným posluchačům. V úvodu si mohli poslechnout skladby z kategorie symfonické dechové hudby, se kterými orchestr v loňském roce zazářil na mezinárodní soutěži v chorvatském Splitu. Následovala série populárních melodií a po obrovském potlesku i lidová písnička jako přídavek. Všem přítomným děkujeme za skvělou atmosféru a těšíme se na další koncert před domácím publikem.

««« Předchozí text: Pozvánka na koncert Následující text: JARNÍ KONCERT DECHOVÉHO ORCHESTRU ZUŠ UNIČOV V ŠUMVALDU »»»

Jarmila | 10. 5. 2016 Út 08.30 | Koncerty a akce | tisk | 338x

Web jede na redakčním systému rs2. Pachatelem je Vlk (Webmaster's e-mail) | Testováno pro Opera a Mozilla Firefox