Orchestr ZUŠ Uničov

Orchestr zahrál před rekordní návštěvou

Na prvobřeznové sobotní odpoledne měl naplánovaný Dechový orchestr ZUŠ Uničov koncert před domácím publikem, již tradičně v sále kina v Uničově. Koncert byl prvním vystoupením orchestru v kalendářním roce 2014, kterému předcházela ještě krátká zvuková zkouška a následné focení.

Samotný koncert byl rozdělen na dvě pomyslné poloviny. V první jsme zahráli zhruba půlhodinovou sérii skladeb, které připravujeme na květnový soutěžní festival do Itálie. Mezi nimi nebylo slyšet klasické průvodní slovo, jelikož na festivale v Itálii je podmínka půlhodinové hry bez proslovů a orchestr potřeboval tuto situaci jaksi nasimulovat. Po tomto náročném bloku čtyř skladeb došlo k určitému uvolnění a přechodu do druhé poloviny koncertu. V této části si obecenstvo poslechlo pochod a především skladby, které jsme před domácím publikem hráli poprvé. Byly to především skladby známé z filmů. Nakonec jsme již klasicky zahráli skladbu Baby ? face, při které jsme předvedli i něco málo z pohybové show.

Po obrovském potlesku se diváci dožadovali přídavku, načež byl orchestr instruován, aby zahrál ještě jednou impulzivní závěrečnou skladbu, jenže diváci ?byli proti? a většinově si zvolili jako přídavek ústřední melodii z filmů Četník ze St. Tropez. Co nás všechny mile překvapilo, to byla velká návštěvnost. Bylo to snad poprvé, co nás domácí publikum počastovalo v tak hojném počtu, troufám si odhadovat, že přišlo na 250 posluchačů. Děkujeme všem příznivcům za návštěvu a již nyní se těšíme na další společné setkání.

««« Předchozí text: Pozvánka na koncert v Uničově Následující text: POZOR, POZOR ZMĚNA !!! »»»

Jarmila | 19. 3. 2014 St 17.59 | Koncerty a akce | tisk | 345x

Web jede na redakčním systému rs2. Pachatelem je Vlk (Webmaster's e-mail) | Testováno pro Opera a Mozilla Firefox