Orchestr ZUŠ Uničov

Orchestr zahrál při odhalení sochy i při otevření zrekonstruovaného kulturáku

V poslední době se mi zdá, že v koncertní dny hrajeme více než jedno vystoupení. Příkladem budíž výjezd na Slovensko, kde jsme v jednom dni zahráli v Piešťanech v lázních a hned nato v nedalekých Drahovcích, nebo v 15. června, kdy jsme měli hned ?trojkoncert?. Není to však špatně, ba naopak jsme poctěni, že je o nás zájem.

Další akce v jeden den jsme ?objeli? v pátek 8. listopadu 2013. První z nich bylo odhalení sochy Gustava Frištenského v Litovli. Odhalení bylo naplánováno na třináctou hodinu, orchestr se sešel již o půl dvanácté v budově ZUŠ na Masarykově náměstí, odkud po krátkém rozehrání autobusem odjel do Litovle. S úderem třinácté hodiny jsme spustili první tóny naší skladby. Jednalo se o událost s vysokým mediálním zájmem ? přijely natáčecí skupiny z regionální televize R1 a dokonce i z veřejnoprávní České televize. Proběhlo několik proslovů vysokých osobností, jako pánů senátorů, hejtmana a samozřejmě starosty města Litovle. Na akci se též dostavili rodinní příslušníci Frištenského, kteří přicestovali až ze Švýcarska. Na konci slavnostního ceremoniálu byla odhalena samotná socha a poté náš orchestr zahrál několik dalších skladeb.

Poté jsme se autobusem přepravili do Libiny, vesnice či městečka na úpatí Jeseníků, kam jsme byli pozváni za účelem otevření nově zrekonstruovaného kulturního domu. Do Libiny jsme dorazili krátce po půl třetí, následovala zvuková zkouška a nachystání koncertního pódia. Poté jsme dostali občestvení, abychom neumřeli hlady a krátce před čtvrtou hodinou jsme nastoupili na jeviště. Koncert trval přibližně hodinu. Dojmy některých posluchačů, kteří si přišli opravdu poslechnout hudbu, trošku zkreslili lidé, kteří si spíše přišli nahlas povykládat. I přes to si však myslím, že koncert, celkově vzato, můžeme hodnotit kladně, především díky dobré akustice zdejšího sálu.

Lukáš Janáček

««« Předchozí text: Na šťastnou cestu jsme vyprovodili lokomotivu i novomanžele Následující text: Ohlédnutí za rokem 2013 »»»

Jarmila | 29. 11. 2013 Pá 20.24 | Koncerty a akce | tisk | 258x

Web jede na redakčním systému rs2. Pachatelem je Vlk (Webmaster's e-mail) | Testováno pro Opera a Mozilla Firefox