Orchestr ZUŠ Uničov

Na šťastnou cestu jsme vyprovodili lokomotivu i novomanžele

Na šťastnou cestu jsme vyprovodili lokomotivu i novomanžele

Patnáctý červnový den byl pro nás nabitý akcemi. Museli jsme si do tohoto sobotního dopoledne přivstat, abychom se již po osmé hodině ranní sešli na vlakovém nádraží v Uničově, kde jsme odehráli mezi půl desátou a jedenáctou hodinou koncertní blok. Koncert byl uskutečněn v rámci oslav 800 let od založení města Uničova. Zhruba vpolovině vystoupení přijela parní lokomotiva, která ve stanici stála po delší dobu, aby ji mohli přijít obdivovat lidé všech věkových kategorií.

Tím však náš denní program zdaleka nekončil. Mnoho z nás se nestihlo ani pořádně naobědvat a orchestr, respektive jeho starší část (jelikož se jednalo o akci pořádanou na vlastní nebezpečí, nikoli pod odpovědností školy) odjela auty do Bílé Lhoty, kde ve zdejším arboretu do svazku manželského vstoupili naši dlouholetí hráči ? Katka Špručková a Láďa Tichý. Při cestě z obřadu jim tedy naše těleso uspořádalo menší překvapení.

Ale ani vysoupení v arboretu nebylo našim posledním v tomto dni. Sotva jsme se vrátili do Uničova, bylo půl třetí a prakticky ihned jsme se přesunuli do sálu kina, kde jsme o hodinku později potěšili naše posluchače zhruba hodinovým koncertem. Myslím, že za celý orchestr mohu říct, že se tato sobota náramně povedla, počasí nám po celý den přálo a největší odměnou nám byl velký aplaus při koncertech.

Lukáš Janáček

««« Předchozí text: Informace pro členy DO Následující text: Orchestr zahrál při odhalení sochy i při otevření zrekonstruovaného kulturáku »»»

Jarmila | 29. 11. 2013 Pá 20.21 | Koncerty a akce | tisk | 260x

Web jede na redakčním systému rs2. Pachatelem je Vlk (Webmaster's e-mail) | Testováno pro Opera a Mozilla Firefox