Orchestr ZUŠ Uničov

Úspěšný začátek prázdnin

Bratislava 2012

Členům a vedení dechového orchestru začaly ty pravé prázdniny s několikadenním zpožděním, protože se náš orchestr zúčastnil ve dnech 7.-8.7.2012 soutěžního festivalu v Bratislavě, kterému předcházela náročná příprava.

Na konci horkého, slunečného, prvního prázdninového týdne, kdy se jiní koupali a slunili, jsme absolvovali generálku. Odjeli jsme v sobotu již po páté hodině ranní a v Bratislavě jsme se ocitli před desátou. Ubytovali jsme se, osvěžili a zahájili jsme náš hudební víkend akustickou zkouškou v soutěžním sále Slovenského rozhlasu. Byl prostorný, zajímavě navržený, ale hlavně se zde nerozléhal zvuk.

Po obědě jsme si na ubytovně na chvíli odpočinuli, načerpali síly, abychom mohli na našem odpoledním soutěžním vystoupení, které začalo v 16 hodin, podat maximálně koncentrovaný výkon. Náš blok trval asi 20 minut. Dvacet minut plných soustředění, maximální opatrnosti, ale také dvacet minut nezapomenutelného zážitku.

V neděli dopoledne nás čekala projížďka výletní lodí po Dunaji, kterou jsme obdrželi jako dárek od SRPŠ. Byla to krásná hodinová plavba po Dunaji, při které jsme shlédli Bratislavský hrad tyčící se nad celým městem, budovu parlamentu či luxusní hotely na pobřeží, mezi kterými jsme odehráli odpolední koncert. Tím jsme také zakončili náš hudební program. Poté nás čekalo jen vyklízení pokojů, poslední večeře a odjeli jsme na vyhlášení výsledků, které se konalo na bratislavském Hviezloslavove náměstí.

Celý víkend byl zalitý sluncem, až na nedělní večer. Chvíli před vyhlášením se obloha zatáhla a spustil se letní deštík. Někteří z nás byli dost zmoklí, ale za zlatou plaketu, kterou jsme obdrželi za vítězství v naší kategorii, to zajisté stálo. Ihned po vyhlášení jsme se vydali na cestu domů. Mohli jsme být tedy spokojeni se ziskem 26 ze 30 bodů, proto nás vítězství dobře naladilo na letní prázdniny.

Fotky z Bratislavy jsou k vidění zde.

Lukáš Janáček, pozounista

««« Předchozí text: Dechový orchestr zahrál v Polsku Následující text: Orchestr zahraje v Libině »»»

Péťa | 15. 7. 2012 Ne 21.54 | Koncerty a akce | tisk | 561x

Web jede na redakčním systému rs2. Pachatelem je Vlk (Webmaster's e-mail) | Testováno pro Opera a Mozilla Firefox