Orchestr ZUŠ Uničov

Dechový orchestr zahrál v Polsku

Imelin 2012

Další výjezd podnikl náš orchestr v sobotu 16.6.2012 do polských partnerských měst Imielinu a Ledzin. Vstávání nebylo vůbec příjemné, mnohé z nás budíky probudily již před čtvrtou hodinou ranní, jelikož odjezd byl naplánován na 4:45.

Do Imielinu jsme přijeli po půl deváté a už v tak brzkou hodinu bylo jasné, že nám sluníčko dá pořádně zabrat. Naštěstí jsme nemuseli koncertovat v dlouhých sakách, ale oblékli jsme naše nová zelená trička. Zdejší koncert se konal v areálu, kde právě probíhal zemědělský veletrh. Po krátkém průvodu a proslovu několika významných polských osobností jsme zakousli výbornou klobásu a poté zahráli půlhodinový koncertní blok. Poté jsme již sklidili veškeré nástroje a jiné pomůcky do autobusu a vyjeli jsme do 5km vzdálených Ledzin.

V Ledzinách jsme vystoupili do dobrých 35°C, a jak jsme záviděli malým dětem, kterým zde hasiči napustili brouzdaliště. Naše vystoupení bylo naplánované na 13 hodin, ale kvůli drobným časovým prodlevám jsme začali o půl hodiny později. Protože pořadatelé na nás tlačili, zahráli jsme 5 skladeb a hned jsme uvolnili pódium malým polským zpěvákům. Posilněni gulášem z polní kuchyně jsme nastoupili do našeho parníku, který nás kolem šesté hodiny večerní v pořádku přivezl na náměstí do Uničova.

Později jsme si mohli hluboce oddychnout, protože při představě, že bychom Polsko opouštěli v nočních hodinách, kdy naši fotbalisté porazili právě Poláky, naskakuje husí kůže, co by se mohlo stát s námi a naším autobusem s českou SPZ.

Fotky z akce jsou k vidění tady.

Lukáš Janáček, pozounista

««« Předchozí text: Dechový orchestr ZUŠ Uničov reprezentoval v Chorvatsku Následující text: Úspěšný začátek prázdnin »»»

Péťa | 25. 6. 2012 Po 22.58 | Koncerty a akce | tisk | 518x

Web jede na redakčním systému rs2. Pachatelem je Vlk (Webmaster's e-mail) | Testováno pro Opera a Mozilla Firefox