Orchestr ZUŠ Uničov

Dechový orchestr ZUŠ Uničov reprezentoval v Chorvatsku

Split 2012

Ve dnech 26.?29. dubna 2012 se dechový orchestr ZUŠ Uničov zúčastnil soutěžního festivalu Mitteleuropa Blasmusikfest v chorvatském Splitu. Na tuto soutěž jsme se s naším dirigentem Jaroslavem Volochem pilně připravovali a také těšili, jelikož jsme u moře ještě nikdy nehráli.

Ve středu po poslední zkoušce jsme vše naložili do autobusu a po půl jedenácté večerní jsme vyrazili. Měli jsme s sebou tolik zavazadel a nástrojů, že jsme jeli i s přívěsným vozíkem. Po dlouhé cestě zpestřené několika filmy jsme odpoledne následujícího dne dorazili k hotelu v Trogiru. Ubytovali jsme se, krátce odpočinuli a už nás čekala náročná zkouška, ale po noci strávené v autobuse se nám nehrálo dvakrát nejlépe.

Vyvrcholení pro nás bylo v pátek, kdy jsme měli na programu soutěžní vystoupení ? tedy 20 minut, na které jsme se celý školní rok těšili, ale také se jich trošku obávali. Proto jsme se dobře nasnídali, rozehráli a odjeli do Splitu. Vyzkoušeli jsme akustiku koncertního sálu, posilnili se obědem, vklouzli do koncertních obleků a hurá na scénu. Nikdo si nedokáže představit, jak se snad každému členu orchestru po posledním tónu ulevilo, mohli jsme oddechnout a vychutnat si potlesk. Po návratu do Trogiru jsme byli obhlídnout moře, smočit nohy a vychutnat si přímořský vzduch.

V sobotu už nás čekal spíše oddechový program. Průvod krásnou splitskou třídou zakončený společným vystoupením všech zúčastněných orchestrů. Našim posledním vystoupením byl polední koncert na zdejší promenádě. Nevšedním zážitkem byl i oběd v kasárnách. Poté následoval už jen krátký rozchod, abychom mohli nakoupit drobnosti domů, a jeli jsme na vyhlášení výsledků, před kterým jsme ještě vyslechli soutěžní orchestry a splitskou folklorní skupinu.

A jak jsme nakonec dopadli? V naší skupině C nám porota přisoudila příčku nejvyšší ? tedy 1. místo! Málokdo z nás s tímto počítal, vždyť jsme soutěžili s dospělými orchestry! Všichni jsme byli nadmíru spokojeni ? troufám si říci, že i náš dirigent. Za 1. místo jsme obdrželi zlatou plaketu a navíc cenu od sponzora Yamaha EURO-UNIT. Šťastni jsme odjeli na hotel. V neděli jsme vyrazili po snídani směr Uničov, kam jsme krátce před jedenáctou večer šťastně dojeli. Myslím, že každý z nás bude na tento zájezd vzpomínat v tom nejlepším světle.

Fotky jako obvykle naleznete zde.

Lukáš Janáček, pozounista

««« Předchozí text: Orchestr oceněn jako Uničovský talent 2011 Následující text: Dechový orchestr zahrál v Polsku »»»

Péťa | 3. 6. 2012 Ne 21.40 | Koncerty a akce | tisk | 630x

Web jede na redakčním systému rs2. Pachatelem je Vlk (Webmaster's e-mail) | Testováno pro Opera a Mozilla Firefox