Orchestr ZUŠ Uničov

Co nás čeká a nemine

festival Neerpelt

Omlouvám se za dlouhou odmlku, nějak nebyl čas nebo co ;-) . Ale teď už k tomu, co na náš orchestr v nejbližších měsících čeká.

Jak jistě mnozí z vás vědí, přihlásil se náš orchestr na Evropský hudební festival pro mládež do belgického Neerpeltu. Součástí přihlášky bylo i DVD pořízené na loňském Jarním koncertě (sestřih Audio / Video.) Už jen samotné prostudování pokynů, sestavení několika koncertních programů a vyplnění přihlášek byla zapeklitá práce a o to napínavější bylo čekání na resumé. Těsně před Koncertem k 65. výročí ZUŠ Uničov jsme se to konečně dozvěděli ? byli jsme přijati!! Vlna euforie a nadšení tak aspoň trošku zahřála naše prochladlé tělesné schránky po několikahodinové zkoušce v nevytopené Koncertní síni.

Po mnoha mezinárodních festivalech a soutěžích tak na náš orchestr čeká další z vrcholů ? hlavně ale pořádná výzva a spousta práce. Právě proto bylo upuštěno od střídání krátké a dlouhé zkoušky (samozřejmě ve prospěch těch dlouhých ;-) ) a přibylo i pár mimořádných sobotních. Soutěžní program je opravdu náročný a času není moc.

Jako jakousi generálku pojmeme letos náš Jarní koncert, který se uskuteční 2. dubna v sále uničovského kina. Kromě tradičních kousků tedy zazní i několik poněkud těžších soutěžních skladeb.

Samotný festival v Neerpeltu se koná ve dnech 29. dubna až 2. května a více informací naleznete na oficiálních webových stránkách festivalu.

««« Předchozí text: Výpadek webu Následující text: Jarní koncert »»»

Vlk | 3. 2. 2011 Čt 09.29 | Koncerty a akce | tisk | 305x

Web jede na redakčním systému rs2. Pachatelem je Vlk (Webmaster's e-mail) | Testováno pro Opera a Mozilla Firefox