Orchestr ZUŠ Uničov

Festival DO Jistebník, Studénka

Studenka2010

Tak máme za sebou první letošní akci a nutno říci, že jsme začali ve velkém stylu. Kdo jiný by na cestu z Uničova do Jistebníku a druhý den přes Studénku zase domů potřeboval dohromady 3 autobusy?! Je to tak ? po tisících kilometrů po půlce Evropy s mnoha různými dopravci bez výraznějších problémů ? nám chcípl autobus, dalo by se říci ?za humny?.

Nešlo o nic dramatického, či snad nebezpečeného, prostě a jednoduše po zastávce na benzince už nenaskočil. Nebudu se tu rozepisovat o stavu autobusu jako celku ani o tom, kdo a proč nám jej ?nadělil? přesto, že jsme měli objednán o poznání lepší a asi o 20 let mladší stroj. Namísto toho třeba jest velikou poklonu vyseknouti pořadatelům, kteří nás nenechali ve štychu. Od ostravského orchestru, kterému tímto taktéž děkujeme, zapůjčili autobus, dalo by se říci spíše parník, kterým nás dovezli na místo činu. Navíc, na zbytek víkendu, kdy bylo třeba cestovat do Kopřivnice a Studénky, jakožto i na cestu zpět do Uničova, zajistili další autobus. Děkujeme!

A teď k samotné akci. Už jsme si docela zvykli, že nám počasí nepřeje ? nebylo tomu jinak ani tentokrát. Už po cestě (a během čekání na benzince ;-)) pršelo a tento nečas způsobil zrušení pochodu. Později během našeho vystoupení ani monstr koncertu už nepršelo. Počkali jsme na třetí autobus a odjeli bydlet do Kopřivnice, kde jsme druhý den dopoledne měli promenádní koncert na tamním náměstí. Lidí nebylo moc, ale aspoň že nepršelo!

Po obědě ve Studénce jsme se, už za docela pěkného počasí, zúčastnili defilé všech orchestrů a předvedli svůj program početnému publiku. Celou akci pak završil monstr koncert všech orchestrů, při kterém se na ?dirigentské lavici? vystřídali všichni dirigenti.

Cesta domů naším třetím autobusem již proběhla v pořádku ? takže ještě jednou veliké díky pořadatelům.

Fotky z akce najdete tady.

Nějaká videa z festivalu na youtube třeba tam a taky támhle.

««« Předchozí text: Už se to blíží Následující text: Výpadek webu »»»

Vlk | 16. 9. 2010 Čt 20.59 | Koncerty a akce | tisk | 753x

Web jede na redakčním systému rs2. Pachatelem je Vlk (Webmaster's e-mail) | Testováno pro Opera a Mozilla Firefox