Orchestr ZUŠ Uničov

Evropa hraje Kmocha - Poděbrady

Poděbrady 2010

Poslední akcí našeho orchestru v tomto školním roce byla účast na mezinárodním festivalu Evropa hraje Kmocha, jehož šestý ročník se konal ve dnech 25.- 27. června 2010 v rámci Poděbradského léta. My jsme se opět po třech letech zúčastnili, bohužel jenom jednodenním účinkováním. V sobotu ráno jsme se sešli dost brzo, takže v autobuse jsme všichni dospávali. V Poděbradech už to frčelo ? převléknout se, nachystat a rozehrát se?

V 10.30 hodin už bylo pódium na lázeňské kolonádě naše. V neúplném obsazení jsme zahráli náročný program, který obsahoval 19 skladeb. Hrálo se nám špatně, protože pódium bylo otevřené, pálilo slunko, bylo strašně teplo a bezvětří. Skoro vůbec jsme neměli čas si vydechnout. Ještě že konferenciérka s námi dělala rozhovory, takže jeden se potil a ostatní odpočívali. Po obědě jsme měli volno, které jsme využili k prohlídce kolonády a nákupu a konzumaci lázeňských oplatků.

Odpolední účinkování začalo v 16 hodin. Bylo za mírného větříku, část pódia byla ve stínu, slunce nebylo tak ostré, takže se nám hrálo lépe. Byli jsme ale všichni rádi, když dozněla poslední skladba. Přídavek už nám nevadil. Pan dirigent nás pochválil (zvlášť trubky a horny), z čehož jsme měli radost, protože to nebývá moc často. Pochvalně se o našem orchestru vyjádřil i ředitel festivalu Jan Obrda a předseda programové komise Jaroslav Zeman a přítomný Stanislav Horák.

Festival byl lépe zorganizovaný než před třemi lety, odpoledne byla velká návštěvnost. Měli jsme možnost taky vyslechnout vystoupení polských souborů ze Swieciechowe a z Nekli. Dostali jsme pozvání na příští ročník, takže už teď se těšíme.

««« Předchozí text: Červnová vystoupení v Uničově Následující text: Už se to blíží »»»

Vlk | 8. 7. 2010 Čt 11.41 | Koncerty a akce | tisk | 238x

Web jede na redakčním systému rs2. Pachatelem je Vlk (Webmaster's e-mail) | Testováno pro Opera a Mozilla Firefox