Orchestr ZUŠ Uničov

Dechový orchestr ZUŠ v Polsku

Ledziny

Ledziny

Ve druhé polovině měsíce června se náš dechový orchestr vypravil do sousedního Polska hned dvakrát. Nejdříve se 14. 6. zúčastnil oslav v družebním městě Ledziny. Zde byli všichni velmi vřele přivítáni. Na místním stadionu se naši představili se svým programem a byli odměněni bouřlivým potleskem.
Pochodová show v Kozách

Pochodová show v Kozách

Ve dnech 20. a 21. 6. se DO zúčastnil VI. ročníku Mezinárodního festivalu dechových orchestrů ?Zlatá trubka? ve městě Kozy. Byl to velmi náročný festival, na který byl náš orchestr vybrán odbornou porotou na základě zaslané nahrávky a předešlých úspěchů v mezinárodních soutěžích. V prvním dnu museli naši hráči zvládnout nejen cestu, ale i odpolední koncert v Porabce (ležící v překrásné beskydské rekreační oblasti), podvečerní soutěžní vystoupení v pochodové show a koncert v Kozách. Vše bylo bohužel doprovázeno deštěm.

Vystoupení v Kozách

Vystoupení v Kozách

Druhý den se počasí umoudřilo. V dopoledním průvodu se předvedlo všech sedm orchestrů z Polska, Maďarska, Slovenska a České republiky. Odpoledne, kdy začala soutěžní vystoupení, už bylo slunečné. Naši vystoupili v pořadí druzí a hned následoval přejezd na koncert v historické části města Bialsko-Biala. Teprve po pozdním obědě byla chvilka na prohlídku areálu, kde se festival konal. Potom už jen všichni netrpělivě čekali na vyhlášení výsledků. Překvapení a radost byly obrovské. Za soutěž v pochodové show získal orchestr II. místo, za soutěžní vystoupení Zlatý diplom, navíc Cenu za nejzajímavější provedení skladby národního autora (předávala europoslankyně Malgorzata Handzlík) a Cenu pro nejlepšího dirigenta (udělil prof. Jan Wincenty Hawel, předseda poroty).

Orchestr se na tento festival intenzivně připravoval celé druhé pololetí a podal na všech vystoupeních výborné výkony, za což patří všem členům i dirigentovi Jaroslavu Volochovi poděkování. Pochvalu si zaslouží všichni i za zvládnutí pochodové show, která měla v podání našeho orchestru premiéru, takže ji zatím neviděli ani rodiče a příznivci našich hráčů. Poděkování v neposlední řadě patří také sponzorským firmám KARETA Bruntál a TERAMONTÁŽE Olomouc za finanční podporu, díky níž se orchestr mohl tohoto zajímavého festivalu zúčastnit.

Jiřina Volochová

Fotky z Ledzin naleznete tady a fotky z Mezinárodního soutěžního festivalu v Kozách najdete zde.

««« Předchozí text: Uničovské hudební jaro aneb Škoda lásky pětkrát jinak Následující text: Začátek nové sezóny »»»

Péťa | 30. 6. 2009 Út 19.27 | Koncerty a akce | tisk | 685x

Web jede na redakčním systému rs2. Pachatelem je Vlk (Webmaster's e-mail) | Testováno pro Opera a Mozilla Firefox