Orchestr ZUŠ Uničov

Promenádní koncert u Tesca - 29.8.2008

Koncert u Tesca

Před Tesco Uničov

Při zpáteční cestě z Kolína, kdy jsme byli otráveni organizací festivalu a ?Scénou u OBI?, někdo z legrace nadhodil, že bychom mohli pozvat kolínský orchestr do Uničova, jen ať si zahraje u Tesca. Pan dirigent vzal tento návrh s drobnější úpravou vážně. U Tesca se hrát bude, jen nebudeme nikoho zvát a zahrajeme si tam sami. Nakonec ? proč ne.

Termín koncertu byl naplánován na 29.8.2008, tedy poslední pátek o prázdninách. Důvtipný čtenář si domyslí, že jsme museli o prázdninách zkoušet, jinak by nám to asi moc nehrálo. Vystoupení u Tesca mělo být jakousi generální zkouškou na zlínský festival, kam jsme jeli den poté.

V den koncertu si s námi počasí dost pohrávalo. Do poslední chvíle jsme nevěděli, jestli se vůbec bude hrát, protože začalo mírně poprchávat. Nakonec jsme však k Tescu vyrazili. Kolemjdoucí byli očividně překvapeni tak velkou skupinou lidí s nástroji, a tak se zastavovali a před začátkem koncertu už se na nás dívala docela veliká skupina lidí.

Nehrálo se nám nijak dobře. I když nám nakonec nepršelo, foukal vítr, a tak byla hráčům v bílých tričkách zima. Navíc vítr shazoval noty a odnášel zvuk pryč, takže ani posluchači z toho nemohli mít nejlepší zážitek.I přes ztížené podmínky se však koncert líbil. Svědčí o tom i fakt, že nám lidé začali do futrálku od pikoly dávat peníze. Myslím si, že to pro nás byl lepší koncert než v Kolíně u OBI.

Srdečně děkujeme všem našim příznivcům za to, že se na nás přišli i přes nepřízeň počasí podívat. Tímto současně všechny zveme na náš připravovaný ?Podzimní koncert?, který se bude konat 25. října v sále kina MKZ Uničov.

««« Předchozí text: Poslední plánovaná vystoupení orchestru v končícím školním roce Následující text: Ohlédnutí Dechového orchestru ZUŠ za úspěšným školním rokem »»»

Anka | 21. 9. 2008 Ne 10.04 | Koncerty a akce | tisk | 609x

Web jede na redakčním systému rs2. Pachatelem je Vlk (Webmaster's e-mail) | Testováno pro Opera a Mozilla Firefox