Orchestr ZUŠ Uničov

Prezidentský pár byl z Uničova nadšen ? na náměstí čekaly stovky lidí

Paní Livie rozdává členům orchestru své fotky

?Vás tady ale je!? ? to byla první slova prezidenta republiky Václava Klause, který ve čtvrtek 14. června s manželkou Livií a početným doprovodem navštívil Uničov. Hlavu státu totiž uvítalo zcela zaplněné Masarykovo náměstí. ?Pan prezident byl tak velkým zájmem veřejnosti potěšen. Dokonce při slavnostním obědě ve Velkých Losinách řekl, že se zřejmě dalším městům, která ještě ten den hodlá navštívit, nepodaří Uničov v počtu občanů na náměstí předstihnout,? konstatoval místostarosta Uničova Dalibor Horák. ?Na závěr slavnostního oběda vzpomněla i paní Klausová, že měla velkou radost, když mohla pozdravit tolik Uničovanů,? dodal.

O tom, že na návštěvu města prezidentský pár opravdu vzpomíná, svědčí i dopis, který Václav Klaus zaslal hejtmanovi Olomouckého kraje Ivanu Kosatíkovi. Mimo jiné v něm píše, že přijetí v Uničově bylo zvlášť vřelé?

(zkráceno, převzato z Uničovského zpravodaje, 11/2007)

Dodatek

Náš orchestr vystupoval od 10 hodin ráno, aby krátce po půl jedenácté uvolnil pódium pro oficiální přijetí prezidenta zástupci města. Pan prezident mimo jiné zmínil, že je to pro něj příjemná změna, že ho někde vítá jiná hudba než jazzová a vůbec se tvářil, tak nějak, spokojeně. I paní Livie byla velmi příjemná a obdarovala členy orchestru svými fotografiemi. Během autogramiády, kterou jsme již opět hudebně podbarvovali, se nám navíc podařilo získat autogram do naší kroniky.

Fotky z akce naleznete zde

Následující text: Young2008Prague - 29. 3. 2008 »»»

Vlk | 3. 7. 2007 Út 21.07 | Koncerty a akce | tisk | 476x

Web jede na redakčním systému rs2. Pachatelem je Vlk (Webmaster's e-mail) | Testováno pro Opera a Mozilla Firefox