Orchestr ZUŠ Uničov

Brass2008Bohemia Nymburk 28.6.2008

Josef Vejvoda

Josef Vejvoda

Snad díky dlouholetým úspěchům na soutěži YoungPrague (zlatá pásma + nějaké ty bonusy z let 2004, 2006 a 2008) si nás pořádající agentura IFB Bohemia pozvala na akci Brass2008Bohemia, která se konala ve dnech 26.6.-29.6. v Praze a Nymburce. Náš orchestr se zúčastnil druhé části ? konané 28.6.2008 v Nymburce. Jak bylo avizováno v předchozí zprávě, měli jsme se možnost potkat s mnoha zahraničními soubory, např. z Ruska, Finska, Estonska a také si s nimi společně zahrát na Nymburském náměstí.

Po dopoledním pochodu městem a zmíněné akci na náměstí následovala vystoupení jednotlivých orchestrů v krásném areálu u Labe ? v parku Pod hradbami. Celý den panovalo tropické počasí, a ikdyž těsně před naším vystoupením kolemjdoucí mraky semtam upustili nějakou tu vodu, nakonec se vyčasilo. Nutno ještě podotknouti, že našeho dirigenta Jaroslava Volocha (kterého tímto zdravím a přeji mu i jeho paní pěkné prázdniny) zastoupil ve dvou skladbách slavný syn slavného otce, pan Josef Vejvoda. Ten ?mávl? nejprve svoji skladbu ?Comedy Fox? a poté i nesmrtelnou ?Škoda lásky?.

Fotky z akce naleznete v našem fotoalbu.

Snad se mi zase podaří vyzískat několik z oficiálních fotek. Kdyby se vám některá líbila a moc byste ji chtěli, napište mi do komentáře číslo, ať vím, o co žádat. Jo, a nebo si ji kupte, 1? / kus.

««« Předchozí text: Nymburk hostí mezinárodní festival dechových orchestrů Následující text: Poslední plánovaná vystoupení orchestru v končícím školním roce »»»

Vlk | 29. 6. 2008 Ne 20.22 | Koncerty a akce | tisk | 516x

Web jede na redakčním systému rs2. Pachatelem je Vlk (Webmaster's e-mail) | Testováno pro Opera a Mozilla Firefox