Orchestr ZUŠ Uničov

Ohlédnutí Dechového orchestru ZUŠ za úspěšným školním rokem

Mládežnický Dechový orchestr ZUŠ uničov má za sebou náročný školní rok, který jsme ukončili až v soboru 30.  srpna účastí na festivalu ve Zlíně. A protože našich vystoupení nebylo málo, dovolíme si našim příznivcům předložit malé ohlédnutí.

YoungPrague2008

Young2008Prague

Rekapitulaci začínáme připomínkou úspěšné účasti na březnovém mezinárodním festivalu YOUNG 2008 PRAGUE se ziskem ocenění ve zlatém pásmu.

V květnu se orchestr představil na Festivalu Josefa Růžičky v Boskovicích. Počasí pořadatelům nepřálo, a tak celý program přeložili do prostor sálu místní sokolovny, která byla zaplněna do posledního místečka. Orchestr měl mimořádnou možnost v rámci svého koncertu doprovodit i známé vokální duo sester Růžičkových a po svém vystoupení si zaslouženě vychutnal obrovský aplaus.

Kmochův Kolín

Kmochův Kolín

Další očekávanou ?štací? mladých muzikantů se stal Kolín. Pětačtyřicátý ročník známého festivalu Kmochův Kolín dal dechovce zabart. Hráči museli nacvičit a dobře zvládnout velké množství skladeb do společného monstrkoncertu, který byl spolu s průvodem hlavním těžištěm celého festivalu. Je škoda, že dramaturgie tohoto tradičního hudebního setkání se postupně mění a není zde už tolik prostoru pro samostatné koncerty, na které se všichni hodně těšili a také nejvíce připravovali.

BRASS BOHEMIA Nymburk

BRASS BOHEMIA Nymburk

To Festival BRASS BOHEMIA v Nymburku se vyadřil podle našich představ. Po krátkém průvodu a slavnostním zahájení na náměstí se celý program přesunul do krásného přírodního areálu Pod hradbami. Velkou poctou a silným zážitkem pro uničovský orchestr byla možnost zahrát si dvě skladby pod taktovkou skladatele Josefa Vejvody.

Zatím posledním vystoupením mimo Uničov byůa 30.  srpna účast na festivalu FEDO Zlín. Průvod, který procházel centrem města sledovalo obrovské množství diváků. Naši se předvedli v celé kráse mládí a sklidili velký potlesk i uznání. Samostatný koncert se uskutečnil před zámkem v Lešné. Tečkou za naší účastí na perfektně zorganizovaném festivalu i za celým školním rokem se stala komentovaná prohlídka místního zooparku. Během školního roku orchestr nezapomněl ani na své věrné publikum v Uničově, pro něž připravil celkem čtyři vystoupení.

FEDO Zlín

FEDO Zlín

Dovolte mi využít příležitosti a touto cestou poděkovat nejen všem členům orchestru a dirigentovi za pečlivou přípravu a výbornou reprezentaci školy, ale i ředitelství školy, SRPŠ a rodičům za vstřícnost a podporu naší činnosti. Dík patří také sponzorům, kteří finančně přispěli na zajištění dopravy, zejména firmě TEDOX Litovel a dárci, který chce zůstat v anonymitě.

Zároveň bych chtěla pozvat uničovskou veřejnost a naše příznivce na podzimní koncert Dechového orchestru ZUŠ Uničov, který se bude konat v sobotu 25. října v 16.00 v sále místního kina.

Jiřina Volochová, vedoucí dechového oddělení ZUŠ Uničov (Uničovský zpravodaj, 15/2008)

<< ZPĚT

Web jede na redakčním systému rs2. Pachatelem je Vlk (Webmaster's e-mail) | Testováno pro Opera a Mozilla Firefox